Jak na ni

Na internetu už proběhla spousta diskuzí a nápadů, jak se lidé individuálně vyrovnávají s touto nemocí. Co tedy děla, pokud se cítíme nedobře a máme pocit, že už to opět přichází? Dobrým způsobem je vhodná relaxace 
Akupunktura - musíte se ale zmínit, že máte přecitlivělá nervová zakončení. 
Domácí práce - tento způsob je zřejmě nejosvědčenější. Často na nás záchvatové stavy přicházejí v době, kdy jsme sami doma a bojíme se, že kdyby se něco stalo, nikdo nám nepomůže. Pokud cítíte, že jste nervózní, přicházejí třesy a úzost, ihned začněte umývat nádobí, vysávat, utírat prach, uklízet atd. Uvidíte, že vás myšlenky do pár minut přejdou a stavy se rozplynou.
Jóga - dnes se nabízejí nejrůznější kurzy jógy. Osvědčila se a spousta lidí na ni nedá dopustit. Naučíte se jak správně dýchat, držet správnou polohu těla a zvládat vnitřní rozpory. Dobrá je mj. také tzv. "hata jóga", cvičitel vás naučí sérii cviků, které poté můžete provádět sami doma, cca po dobu 1h, nejlépe po ránu nebo před spaním.

Kineziologie - metoda je založena na poznatku, že každá skupina svalů má vztah k dalším částem těla (jednotlivé orgány, zažívací ústrojí, žlázy, kosti, krevní oběh)
Konverzace - ať jste kdekoliv, snažte se mluvit s nejbližší osobou. Uvidíte jak rychle se vaše myšlenky na záchvat rozplynou. Pokud jste sami doma, zkuste někomu zavolat, připojit se na internetu k chatu s přáteli apod.
Masáže - zdravotnické a kondiční masáže, masáže lávovými kameny, medové masáže; uvolnění napětí těla, končetin, šíje
Plavání
Psychoterapie - naučíte se zde správné relaxaci a harmonii těla, jak zvládat své pocity a především dokázat zvládnout pocity úzkosti.
Reflexní terapie
Sauna - vyplavení toxinů z těla, uvolnění pórů, prohřátí organismu
aj.

Jak všichni víte, jedná se pouze o psychický stav, proto si každý člověk dokáže říct a nepříjemné pocity odejdou. Každý z nás na to má jiný způsob.


Kdykoliv můžete tyto informace doplnit o své zkušenosti.

10 komentářů:

  1. Zkuste si nechat od Reikisty udělat zdarma týdenní ošetření.Dělá se denně alespoň 5 dnů po sobě pokaždé to trvá asi hodinu. Nebolí to, uleví to a mistři to dětem a nezaměstnaným dělají zdarma.

    14.5.2009, Ema
    (http://lachtidlo.blog.cz/0808/nemoc-zvana-tetanie)

    OdpovědětVymazat
  2. V tomhle blogu jsem se našla. Trpím tetanií i panickou úzzkostí.

    OdpovědětVymazat
  3. V tom případě věřím, že některé komentáře ostatních budou nápomocny.

    OdpovědětVymazat
  4. Souhlasím jak projevy tak vše tady všude mi to sedí mám neurogenní tetánii a panickou úzkost

    OdpovědětVymazat
  5. Já doporučuji nechat si udělat rozbor minerálů v těle. Dělá se to z vlasů. Zjistíte z toho, kolik a jaký poměr minerálů v těle máte (i těžké kovy se tam ukáží). Je vám tam pak navržena i suplementace potravinovými doplňky, takže je neberete jen tak naslepo, ale cíleně.

    OdpovědětVymazat
  6. Dobry vecer, chtela bych se zeptat na zkusenosti, jestli nekdo zkusil na tetanii Kineziologii? Rozhodla jsem se, ze bych s ni zkusila zabojovat pres tuto metodu... :)

    OdpovědětVymazat
  7. mama již několik let tetanii je 39 mam astma od 12 let, nyni stupen 2. je to hodne nepřijemne,,,, třes brneni v prstech špatne dychani apod, je to bohužel nevylečitelna nemoc,,,, neni to nic darovaneho, jako by človek umiral a však tetanie ma mnoho podob,, zchladne pater začnu se potit a slabnout,,, je to na nic,,

    OdpovědětVymazat
  8. beru již dost dlohuho magnesium lacticia zoloft chodim na obstriky, je to neurogenni tetanie ktera človeka přepadne kdykoli během dne.

    OdpovědětVymazat
  9. beru již dost dlohuho magnesium lacticia zoloft chodim na obstriky, je to neurogenni tetanie ktera človeka přepadne kdykoli během dne.

    OdpovědětVymazat